Przedszkole Akademia Sukcesu 'WONDERLAND' w Przasnyszu

Aktualności

Z życia naszego przedszkola

Dokarmiamy ptaki 2015-12-09 

Przedszkolaki, dbając o ptaki, ze smalcu, ziaren zbóż, suszonej żurawiny własnoręcznie przygotowały pokarm dla ptaków, który zawiesiły w różnych miejscach na przedszkolnym placu zabaw. W ten sposób chcą ułatwić ptakom przetrwanie trudnego dla nich okresu.

Fotogaleria

Dzień Anioła 2015-12-08 

Tego dnia wszystkie dzieciaki oraz panie ubrały się na biało oraz potraktowały ten dzień jako dzień dobrych uczynków, okazywania sobie serdeczności i życzliwości. Na każdą przedszkolną rodzinę czekała też pamiątka w postaci, wykonanego z masy solnej, anioła oraz iście anielskiego przysmaku.

Fotogaleria

Mikołajki 2015-12-07 

Również i w tym roku Mikołaj nie zapomniał o naszych przedszkolakach i zostawił im pod choinką drobne upominki. W liście natomiast podziękował dzieciakom za własnoręcznie przygotowane ciasteczka oraz przysmaki dla reniferów.

Fotogaleria

Wizyta u szewca 2015-12-03 

Przedszkolaki odwiedziły pracownię szewską i przybliżyły sobie zawód szewca. Przy okazji dowiedziały się co to są: kopytka, prawidła, fleki, obejrzały maszyny, które ułatwiają szewcowi pracę oraz obserwowały proces naprawy obuwia.

Fotogaleria

Andrzejki 2015-11-30 

W tym dniu przedszkole odwiedziła „czarownica”, która przypomniała dzieciom andrzejkowe tradycje i razem z nimi brała udział w andrzejkowych konkurencjach i zabawach.

Fotogaleria

Bal postaci z bajek 2015-11-17 

Tego dnia przedszkolaki zostały zaproszone do Baśniowej Krainy. Bal rozpoczął się tańcami przy piosence „Witajcie w naszej bajce”. Następnie po prezentacji wszystkich baśniowych postaci rozpoczęły się konkursy, gry i zabawy przypominające oraz sprawdzające znajomość niektórych bajek. Chłopcy zamieniali się w królewiczów ratujących księżniczki, rycerze strzelali z łuku, „zatrute” jabłko „usypiało” tych, którzy trzymali je w dłoniach a królowie wydawali rozkazy swoim poddanym. Po wspólnych zabawach przyszedł czas na tańce. Bajkowy dzień zakończył się wykonaniem plakatu propagującego czytelnictwo pod hasłem: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.

Fotogaleria

Wizyta leśniczego 2015-11-13 

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, przedszkolaki mogły bliżej poznać zawód leśniczego. Usystematyzowały swoją wiedzę dotyczącą mieszkańców lasu i ich zwyczajów, roślinności tam występującej, zasad przebywania w lesie. Serdecznie dziękujemy za wizytę i pozostawione pamiątki.

Fotogaleria

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 2015-11-11 

„Żyjemy w wolnym kraju, ale nie zawsze tak było…” To wiedzą nasze przedszkolaki i dlatego już od najmłodszych lat biorą udział w uczczeniu tego dnia. A mianowicie, 11 listopada delegacja złożona z przedszkolaków oraz kadry pedagogicznej przedszkola, złożyła kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożenie kwiatów poprzedzone było wzięciem udziału we mszy świętej oraz obchodach zorganizowanych przez Urząd Miasta Przasnysz. Pozostali członkowie naszej przedszkolnej społeczności odwiedzili to miejsce dzień później.

Fotogaleria

Pasowanie na Przedszkolaka 2015-11-06 

„Dlaczego chłopcy oraz dziewczyny tak uroczyste mają dziś miny? Nikt się nie bawi? Poważna sprawa. Zwykle od rana trwa tu zabawa…. Już wiem. To ważny dzień niesłychanie. Na przedszkolaka mam pasowanie!” – Tak właśnie przedszkolaki rozpoczęły uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Odświętnie ubrane, uśmiechnięte i przejęte z powodu przyjęcia na siebie obowiązków malucha, średniaka czy starszaka przedszkolaki, po części artystycznej otrzymały wyczekiwane dyplomy i prezenty.

Fotogaleria

Sadzimy drzewo 2015-10-21 

Propagując działania ekologiczne, wszystkie przedszkolaki wybrały się na plac zabaw, aby zasadzić tam drzewo. Z pomocą pań wykopały dół, do którego włożyły młode drzewko – dąb, przysypały korzenie ziemią i podlały je, aby drzewko się miało dobre warunki do wzrostu i rozwoju. Od tego momentu odwiedzamy nasze drzewko, aby sprawdzić, czy niczego mu nie brakuje. Na razie nasz dąb miewa się dobrzeJ i rośnie wraz z nami.

Fotogaleria

© Copyright AS-Wonderland.pl, All Rights Reserved.
Wykonanie: REVOLWEB