Przedszkole Akademia Sukcesu 'WONDERLAND' w Przasnyszu

Aktualności

Z życia naszego przedszkola

Konkurs na 'Najpiękniejszy polny bukiet'. 2014-06-10 16:46 

28.05 2014 r. hall naszego przedszkola zamienił się w zakwieconą łąkę. 

Już od wejścia czuć było piękny zapach. A wszystko to za sprawą konkursu na najpiękniejszy bukiet wykonany wyłącznie  z polnych kwiatów. Każda przedszkolna rodzina mogła przynieść własnoręcznie zbierany i skomponowany bukiet, który wziął udział w głosowaniu.Tyle bukietów w jednym miejscu - to był piękny widok. Wszystkim uczestnikom dziękujemy oraz gratulujemy posiadania cennej umiejętności układaniu kwiatów.
Wizyta Żołnierza 2014-05-22 15:43 

W związku z omawianą w tygodniu tematyką zajęć nasze przedszkole odwiedził żołnierz.

Opowiedział on o swojej pracy, jej celach, poświęceniu dla ojczyzny. Przedszkolaki z wielką ochotą przymierzały elementy żołnierskiej garderoby, oglądały wojskowe rekwizyty. Na koniec przećwiczyły podstawowe komendy oraz poddały sie wojskowej musztrze. Trzeba przyznać, że egzamin na żołnierza zaliczyły wzorowo.

Warsztaty wielkanocne 2014-04-10 16:01 

Dnia 2 kwietnia 2014 w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty, w których udział wzięli rodzice i dzieci.

Tym razem poświęcone one były ozdobom wielkanocnym. Podobnie, jak poprzednim razem, na uczestników warsztatów czekały przygotowane materiały z których wspólnie tworzyliśmy palemki, kurczaczki, koszyczki, pisanki oraz świąteczne kartki. Znowu okazało się, że wspólna praca przynosi ciekawe efekty. Wszystkim dziękujemy za przybycie i życzymy zdrowych i rodzinnych świąt wielkanocnych.

Dzień Wiosny 2014-03-25 23:11 

Trwają zapisy na nowy rok przedszkolny 2014/2015 - osobiście lub pod numerem telefonu 519 447 919.

Konkurs Recytatorski 'Twórczość J.Tuwima' 2014-03-07 12:54 

W dniu 3. marca 2014 r. w Akademii Sukcesu 'Wonderland' odbył się I Konkurs Recytatorski zatytułowany 'Twórczość J. Tuwima'

W dniu 3. marca 2014 r. w Akademii Sukcesu 'Wonderland' odbył się I Konkurs Recytatorski zatytułowany 'Twórczość J. Tuwima'. Wzięło w nim udział ośmioro naszych wychowanków, którzy przez ponad tydzień przygotowywali się do występu. Do wyboru mieli jeden z wierszy J. Tuwima. Jury oceniało przede wszystkim stopień opanowania tekstu, jego interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Dzień 'Tuwimem Inspirowany' 2014-02-28 13:32 

W dniach 17.02-25.02.2014 w Akademii Sukcesu 'Wonderland' odbywał się cykl zajęć zatytułowany 'Tuwimem inspirowane'.

W dniach 17.02-25.02.2014 w Akademii Sukcesu 'Wonderland' odbywał się cykl zajęć zatytułowany 'Tuwimem inspirowane'. Przez ponad tydzień dzieci zgłębiały poezję Juliana Tuwima, którego wiersze stały się inspiracją do wielu działań dydaktycznych. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie następujące utwory: 'Lokomotywa', 'Bambo', 'Warzywa', 'Okulary', 'O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci', 'Słoń Trąbalski'. Miały również okazję dowiedzieć się, jak dbać o wzrok, poznały różne rodzaje okularów, razem z Murzynkiem Bambo trafiły na ucztę do afrykańskiej wioski i popróbowały egzotycznych owoców, były urzędnikami poczty i listonoszami, a nawet poczuły się jak prawdziwe słonie. Cały cykl zakończył konkurs znajomości poznanych utworów. Na zdobywców największej liczby punktów oraz pozostałych uczestników cyklu zajęć czekały dyplomy. Gratulujemy!

Walentynki 2014-02-27 17:13 

W dniu św. Walentego 'przepustką' na przedszkolną salę w Akademii Sukcesu 'Wonderland' był kolor czerwony.

W dniu św. Walentego 'przepustką' na przedszkolną salę w Akademii Sukcesu 'Wonderland' był kolor czerwony. Chociaż czasami był on obecny zaledwie na skarpetkach, to jednak nie było osoby, która nie miałaby na sobie czegoś w tym kolorze. Dzień 14 lutego przedszkole wykorzystało nie tylko na zapoznanie dzieci z zachodnią tradycją tego święta, ale przede wszystkim zajęcia w tym dniu miały na celu kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z różnymi emocjami.

Dzieci opisywały uczucia, emocje osób oglądanych na zdjęciach, losując odpowiednią piłeczkę pokazywały miny oznaczające złość, smutek, radość, zdziwienie, szczęście, strach. Odpowiadały na pytanie 'Gdzie mieszka złość?' zaznaczając na papierowej sylwetce człowieka miejsca, gdzie odczuwamy złość. Pokazywały, jak same zachowują się, gdy się złoszczą oraz poznawały sposoby radzenia sobie z tym uczuciem. Po tej części dzieci zgodnie pożegnały złe emocje a powitały te dobre: szczęście, miłość, dobro, radość. Dzieciom zostali przypomnieni bohaterowie z literatury dziecięcej, którzy darzyli się uczuciem przyjaźni, miłości. Dzieciaki nie miały problemów, by odszukać ich na ilustracjach. Po zabawach związanych z dopasowywaniem połówek serduszek, z układaniem ich od najmniejszego do największego, przyszedł czas na wycieczkę do Krainy Radości, Wściekłości i Spokoju oraz zabawy ruchowe ze śpiewem. Na koniec dnia na wszystkie dzieci czekała Walentynka i słodki upominek.

 

Dzień Babci i Dziadka 2014-01-27 17:03 

W piątek 24.01.2014 r., przedszkole miało zaszczyt gościć babcie i dziadków naszych przedszkolaków, którzy przybyli tu w związku z Dniem Babci i Dziadka.

W piątek 24.01.2014 r., przedszkole miało zaszczyt gościć babcie i dziadków naszych przedszkolaków, którzy przybyli tu w związku z Dniem Babci i Dziadka. 

Babcia i dziadek to najbardziej potrzebna instytucja na świecie. Potrzebna zarówno nam - rodzicom, jak i naszym dzieciom. Dlatego też spotkanie te potraktowaliśmy jako okazję do podziękowania babciom i dziadkom za ich obecność w naszym życiu, za to, że zarówno my - rodzice, jak i nasze dzieci, możemy na nich liczyć, za to, że nie przeszkadza im, że po raz setny czytają tę samą bajkę, odpowiadają na trudne pytania wnucząt, za to, że nie potrzebują podręczników, by wiedzieć, jak się z nimi bawić, rozweselać je i wychowywać, a przede wszystkim dziękowaliśmy im za to, że dają naszym dzieciom wiarę w to, że to, co robią, jest dla nich najważniejsze i najwspanialsze na świecie.
Swoją wdzięczność i miłość do babć i dziadków przedszkolaki wyraziły podczas części artystycznej przygotowanej szczególnie z tej okazji. Nie zabrakło też przygotowanych przez dzieci upominków, uścisków i całusów. Dodatkową niespodzianką okazał się tort i wspólne odśpiewanie '100 lat'. To, że udało się nam wzruszyć Państwa i wywołać uśmiech na Państwa twarzach jest dla nas najlepszą nagrodą i motywacją do dalszej pracy.
BAL 2014-01-23 21:30 

Dnia 10.01.2014 r., z inicjatywy naszego przedszkola, odbył się, długo oczekiwany i zapowiadany, bal choinkowy.

Dnia 10.01.2014 r., z inicjatywy naszego przedszkola, odbył się, długo oczekiwany i zapowiadany, bal choinkowy. Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00 w restauracji 'Wersal'. Trwająca 2 godziny uroczystość prowadzona była przez zespół Okaryna, który już na początku balu zaangażował wszystkich rodziców i wszystkie dzieci we wspólną zabawę. Tańcom, zabawom i konkursom nie było końca. Podczas balu pojawił się też oczekiwany przez wszystkie dzieci Mikołaj, który wręczył im upominki. 
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.
Zaproszenie na BAL!!! WSTĘP WOLNY!!! 2014-01-02 19:58 

PRZEDSZKOLE AKADEMIA SUKCESU „WONDERLAND” zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2,5 a€“ 6 lat wraz z rodzicami na: BAL CHOINKOWY

PRZEDSZKOLE AKADEMIA SUKCESU „WONDERLAND” zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2,5 a€“ 6 lat wraz z rodzicami na: BAL CHOINKOWY, który odbędzie się dnia 10.01.2014 r. od godz. 16:00 w restauracji „Wersal”. Grał i bawił będzie zespół OKARYNAWSTĘP WOLNY!!!

Zapisy do dn. 09.01.2014 r. pod numerem telefonu 519 447 919.

ZAPRASZAMY!

*prosimy o przebranie dzieci w stroje karnawałowe

© Copyright AS-Wonderland.pl, All Rights Reserved.
Wykonanie: REVOLWEB