Przedszkole Akademia Sukcesu 'WONDERLAND' w Przasnyszu

Aktualności

Z życia naszego przedszkola

Jasełka i Wigilia w Akademii Sukcesu 'Wonderland' 2013-12-20 20:00 

Na piątek, 20.12, przedszkolaki wraz z paniami zaprosiły swoich rodziców i bliskich na wigilijną kolację.

Na piątek, 20.12, przedszkolaki wraz z paniami zaprosiły swoich rodziców i bliskich na wigilijną kolację. Uroczystość rozpoczęła się od Jasełek w wykonaniu wszystkich przedszkolaków. Tym razem i panie pracujące w Akademii Sukcesu przygotowały krótki występ, do którego zaprosiły rodziców. Po występach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. W końcu wszyscy zasiedliśmy do wigilijnej, wspólnie przygotowanej kolacji. Na koniec wieczoru na wszystkich gości czekał słodki upominek - pięknie zapakowane, upieczone przez dzieci, ciasteczka. Przez cały czas dało się odczuć, że święta już tuż, tuż, a nasze rodziny powiększyły się o nową - przedszkolną... 
Na nadchodzący czas składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2014 Roku, abyśmy zawsze potrafili dokonywać dobrych wyborów, nigdy nie żałowali swoich decyzji, aby nigdy nie zabrakło nam czasu dla osób i rzeczy naprawdę dla nas ważnych, abyśmy mieli więcej cierpliwości, wyrozumiałości i i serdeczności dla świata, innych ludzi i siebie. Wszystkiego dobrego!

 

Przebieg warsztatów 2013-12-19 16:46 

W dniu 17.12.2013 w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze i na pewno nie ostatnie, warsztaty bożonarodzeniowe, poświęcone świątecznym ozdobom.

W dniu 17.12.2013 w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze i na pewno nie ostatnie, warsztaty bożonarodzeniowe, poświęcone świątecznym ozdobom. Na przybyłych rodziców i dzieci czekały stanowiska przygotowane do robienia kart świątecznych, choinek, gwiazd, oraz bombek. Do dyspozycji rodziców i dzieci były: cekiny, brokaty, wstążki, pianki, łańcuchy, koraliki, tasiemki i inne materiały, którymi ozdabiali swoje choinki, bombki i karty. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy, a efekty były imponujące. Wszystkie wykonane ozdoby rodzice mogli zabrać, by były ozdobą ich domu lub elegancko zapakowane podarować komuś bliskiemu. Cieszymy się, że mimo przedświątecznego zabiegania, wielu rodziców znalazło czas i miało ochotę spędzić z nami ten wieczór. Zabawy było przy tym sporo, a cel jak najbardziej szlachetny, bowiem każda chwila spędzona z własnym dzieckiem jest wyjątkowa i bezcenna. Właśnie tak tworzymy dziecięce świąteczne wspomnienia.

Warsztaty bożonarodzeniowe - ZAPRASZAMY!!! 2013-12-14 08:00 

Zaprosznienie na warsztaty bożonarodzeniowe !!!

Przedszkole Akademia Sukcesu „Wonderland” zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2,5 a 6 lat wraz z rodzicami na WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE „ŚWIĄTECZNE DEKORACJE”, które odbędą się dnia 17.12.2013 r. w godz. 16:30-18:00. Zapisy do dn. 16.12.2013 r. pod numerem telefonu 519 447 919.

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY! 

Mikołajki 2013-12-07 12:00 

Mikołajki w przedszkolu :)

Od samego rana 6 grudnia, w Mikołajki, dzieci w naszym przedszkolu zabrały się do robienia ciasteczek. Razem z paniami wyrabiały ciasto, wałkowały je, a następnie przy pomocy foremek wycinały różne świąteczne kształty: choinki, gwiazdy, aniołki, itp. Gdy ciasteczka były już gotowe, dzieci z radością zabrały się do ich dekorowania i degustowania. Kilka ciasteczek oraz ciepłe mleko, zgodnie z obietnicą złożoną we wcześniej napisanym przez dzieci liście do św. Mikołaja, znalazło się pod ubraną przez dzieci choinką. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy za jakiś czas na talerzyku, w miejscu pozostawionych ciasteczek pozostały same okruchy, kubek od mleka był pusty, a pod choinką czekały na dzieci świąteczne prezenty. To był naprawdę niesamowity dzień! Mikołaju, dziękujemy!

ANDRZEJKI w Akademii Sukcesu 'Wonderland' 2013-12-03 17:05 

Zgodnie z ludowym zwyczajem 29 listopada w godzinach popołudniowych

Zgodnie z ludowym zwyczajem 29 listopada w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbył się wieczór andrzejkowy. Szczególnie miło było nam gościć dzieci, które po raz pierwszy odwiedziły nasze przedszkole. Tuż przy wejściu na przystrojoną we wróżki, czarownice, klucze, gwiazdy salę, czekały na dzieci przebrane za wróżki panie nauczycielki oraz kufer, a w nim maski, różdżki, peleryny, które każde dziecko mogło założyć podczas uroczystości, a później zabrać do domu. Na początku imprezy dzieci poznały krótką historię św. Andrzeja i zwyczaju wróżb andrzejkowych. Aby wszystkie wróżby się spełniły,wypowiadając magiczne zaklęcie wrzuciły grosiki do miski z wodą i tym samym rozpoczęto wieczór wróżb i czarów. Oprócz tradycyjnego lania wosku i ustawiania butów w rzędach, dzieci losowały przedmioty symbolizujące różne zawody, odkrywały swoją przyszłość pod 'kubkami przyszłości', kręciły kołem, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądało ich życie, przekłuwały serca, by poznać imię przyszłego męża lub żony, a losując cukierki dowiadywały się, jaki prezent mogą odnaleźć w tym roku pod choinką. Po wróżbach przyszedł czas na pokaz magicznych sztuczek (W końcu spotkaliśmy się w 'Krainie Czarów i Magii - Wonderland'!). Dzieci, ze zdumienia, otwierały szeroko oczy i buzie, gdy widziały jak w magicznym pudełku pojawia się i znika karta, kolorowy patyczek zamienia się w jednobarwny, przedziurawiona moneta czy przecięty sznurek tak naprawdę są niezniszczone, a ze szklanego pojemnika na ich oczach znika umieszczona tam wcześniej chusteczka. Po takich wrażeniach przyszedł czas na poczęstunek i zabawę. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało do domu balonikową wróżbę oraz gałązkę wiśni z poleceniem umieszczenia jej w wodzie. Jeśli zakwitnie w Boże Narodzenie będzie to znak, że wszystkie andrzejkowe wróżby się spełnią. Trzymamy więc kciuki za spełnienie wróżb i życzeń oraz jeszcze raz dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami tego wieczoru.   

Dzień Pluszowego Misia 2013-11-26 20:00 

W poniedziałek, 25.11.2013, Przedszkole Akademia Sukcesu 'Wonderland' wypełniło się po brzegi pluszowymi misiami. A wszystko to z okazji obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Pluszowego Misia. 

W poniedziałek, 25.11.2013, Przedszkole Akademia Sukcesu 'Wonderland' wypełniło się po brzegi pluszowymi misiami. A wszystko to z okazji obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Pluszowego Misia. W końcu to już 111 urodziny Misia, a więc było co świętować.

Dzieciom przypomniana została cała historia powstania pluszowego misia i nadania mu imienia Teddy. Nie obyło się też bez przedstawienia sławnych, zresztą łatwo przez dzieci rozpoznawanych, misiów: w tym Puchatka, Colargola, Gumisiów, Yogi'ego (najwięcej problemów było z rozpoznaniem Misia Uszatka). 
Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły z układaniem puzzli przedstawiających sławne misie oraz z innymi 'niedźwiedziowymi' konkurencjami. Dużo śmiechu było przy przenoszeniu patyczków 'niedźwiedzią łapą' (przy użyciu kuchennej rękawicy), zlizywaniu miodu z talerzyków bez pomocy rąk, przeciąganiu liny przez 'niedźwiadki', ciągnięcie garnków miodu, wykonywaniu skoków Puchatka.
Po zapoznaniu się z informacjami na temat życia prawdziwych niedźwiadków i krótkim konkursie na ten temat, dzieci zafundowały swoim pluszakom serię masażyków, uścisków i całusów, wspólnie odśpiewały '100 lat' i zabrały się do pałaszowania urodzinowego tortu w kształcie, a jakże, misia. 
Na koniec dnia, po złożeniu przez wszystkie dzieci przyrzeczenia, że będą szanować i dbać o swoje misie, przedszkolakom wręczono dyplomy Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia i rozdano kolorowanki z misiem do pokolorowania w domu. Wszystkie przedmioty i misie udały się na zasłużony odpoczynek.
Wieczór Andrzejkowy 2013-11-18 16:00 

Zapraszamy na wieczór andrzejkowy :)

Przedszkole Akademia Sukcesu „Wonderland” zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2,5 a€“ 6 lat na WIECZÓR ANDRZEJKOWY, który odbędzie się dnia 29.11.2013 r. w godz. 16:30-18:30. W programie m.in. wróżby i konkursy andrzejkowe, pokaz sztuczek magicznych…
Zapisy do dn. 27.11.2013 r. pod numerem telefonu 519 447 919.
WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego 'Jesień w okół nas' 2013-11-18 15:00 

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego'Jesień wokół nas'!

15.11.2013 r. rozstrzygnięty został rodzinny konkurs fotograficzny 'Jesień wokół nas'. Kilka dni wcześniej, wszystkie przyniesione przez rodziców i dzieci zdjęcia zostały umieszczone na jednej z tablic na głównym korytarzu. Każda rodzina miała szansę oddać swój głos na tylko jedno zdjęcie. Karty do głosowania zebrane zostały w specjalnie przygotowanej do tego urnie i właśnie 15. listopada, w obecności przedszkolaków nastąpiło otwarcie pudełka z głosami, przeliczenie głosów i ogłoszenie zwycięzcy.
Nagrodę główną w postaci albumu fotograficznego, antyramy do zdjęć i pamiątkowego dyplomu otrzymała rodzina państwa Kuliś - Marcelina, Zuzia, Marta i Krzysztof. Pozostali uczestnicy konkursu: Igor, Katarzyna i Grzegorz Walczyk, Kryspin, Małgorzata i Robert Kuskowscy oraz Gabrysia, Filip, Marzena i Piotr Kwiatkowscy otrzymali nagrody pocieszenia w formie pamiątkowych dyplomów i antyramy do zdjęć.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranych. Pozostałych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Tak wyglądamy i uczymy :))) Film o przedszkolu. 2013-12-15 20:00 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszym przedszkolu :)

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszym przedszkolu :)
http://www.youtube.com/watch?v=SrfrA-OK7YM

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka! 2013-10-25 15:00 

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka połączona z oficjalnym otwarciem przedszkola. Po uroczystym...

© Copyright AS-Wonderland.pl, All Rights Reserved.
Wykonanie: REVOLWEB