Przedszkole Akademia Sukcesu 'WONDERLAND' w Przasnyszu

Aktualności

Z życia naszego przedszkola

Jesień wokół nas 2013-10-16 08:00 

Trwa jesienny rodzinny konkurs fotograficzny 'Jesień wokół nas'. Na zdjęcia czekamy do końca października. Najlepsze ujęcia zostaną nagrodzone.

Bal jesieni 2013-09-26 08:00 

Bal jesieni. Poprzebierane za Panią Jesień, muchomorki, warzywa i owoce dzieci, oficjalnie pożegnały lato i powitały jesień. Tego dnia Pani Jesień zostawiła listy do dzieci z zadaniami do wykonania. Przedszkolaki musiały m.in. posegregować dary jesieni, ułożyć z nich kompozycję, rozwiązać zagadki, zaśpiewać piosenkę o jesieni. Po wykonaniu zadań przyszedł czas na tańce, zabawę i pamiątkowe fotografie.

Bezpieczna droga do przedszkola 2013-09-23 10:41 

Wizyta policjanta. W ramach tygodniowego cyklu 'Bezpieczna droga do przedszkola' nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Dzieci z zaciekawieniem i wielkim przejęciem wysłuchały opowieści o pracy policjanta, bezpiecznym poruszaniu się po drodze, konieczności korzystania z fotelików i zapinania pasów w samochodzie. Wielką atrakcją było oglądanie przyniesionych przez policjantów rekwizytów, przymierzanie policyjnych czapek i zwiedzanie policyjnego radiowozu. Wspólnie udaliśmy się też na skrzyżowanie, by w praktyce ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię. Po wręczeniu dzieciom odblasków przez policjantów, wdzięczne za wizytę dzieci obdarowały policjantów wspólnie przygotowaną laurką i kwiatami.

Dzień owocowo - warzywny 2013-09-20 10:42 

Dzień ten zakończył cykl tematyczny o owocach i warzywach. Tego dnia dzieci, z surowych warzyw i owoców, wykonały swoje 'warzywne cudaki', które wykorzystały do odgrywania scenek z wiersza 'Na straganie'. Nie mogło się też obyć bez wykonania sałatki jarzynowej. Przedszkolaki ubrane w fartuszki i wyposażone w narzędzia do krojenia, z entuzjazmem kroiły warzywa, mieszały składniki i degustowały zrobiona samodzielnie sałatkę.

Dni adaptacyjne 2013-08-29 10:42 

Na przybyłe w tych dniach do przedszkola dzieci czekało mnóstwo zabawy i atrakcji. Po obejrzeniu przedszkolnych sal, łazienek, zapoznaniu się z paniami i wspólnej zabawie przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Na każde dziecko czekały do wykonania zadania (dorysowywanie promyków do słońca, rzucanie piłką do celu, budowanie wieży z klocków, zjazd ze zjeżdżalni,itp.), które stały się przepustką do uzyskania 'Paszportu do wspólnej przygody' w Przedszkolu Akademia Sukcesu 'Wonderland'.

© Copyright AS-Wonderland.pl, All Rights Reserved.
Wykonanie: REVOLWEB